ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5828228
*
nr 582 8228
Spegel
Luxus, svartlackad, diameter: 44
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2009
kl 19:05:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 01:49:04
1
300 kr
11/5 15:31:58
2
550 kr
11/5 18:02:27
1
400 kr
11/5 18:05:43
1
500 kr
11/5 18:06:00
1
600 kr
11/5 18:19:36
1
650 kr
11/5 18:29:36
1
Vinnande bud
11/5 19:00:44
2
650 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar svartlackad
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 582 8228
Spegel
Luxus, svartlackad, diameter: 44
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 01:49:04 | 1 | 300 kr |
11/5 15:31:58 | 2 | 550 kr |
11/5 18:02:27 | 1 | 400 kr |
11/5 18:05:43 | 1 | 500 kr |
11/5 18:06:00 | 1 | 600 kr |
11/5 18:19:36 | 1 | 650 kr |
11/5 18:29:36 | 1 | Vinnande bud |
11/5 19:00:44 | 2 | 650 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar svartlackad
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45